جایزه فولاد سوئد 2015 - بخش اول: فینالیست ها

ویژگی امسال چهار فینالیست جایزه فولاد سوئد، ارائه راه کارهای بدیع و برجسته ای است که توسط آن از همه ظرفیت فولاد بسیار مستحکم بهره جسته اند. برنده این جایزه، طی مراسمی که در تاریخ 19 نوامبر 2015 در شهر استکهلم برگزار خواهد شد، تعیین و معرفی خواهد گردید.

به گفته رئیس هیئت داوران، گریگوری پرنتی، معاون مدیرعامل و مدیر بازاریابی SSAB، امسال در هفدهمین سال متوالی اعطای جایزه، 77 کاربرد مختلف از 28 کشور دریافت شده است. هدف از اعطای این جایزه، قدردانی از افراد و ﻣﺆسساتی است که محصولات و راه کارهایی سرشار از نوآوری و خلاقیت ارائه نموده اند. تمامی این کاربردها از قابلیت رقابتی بسیار بالایی در سطح جهان برخوردارند. مشاهده این طرح های جدید و الهام بخش که بر پایه استفاده از فولادهای بسیار مستحکم استوار می باشند، مایه بسی خرسندی است. همچنین بسیاری از محصولات در جهت افزایش کارایی مجددا طراحی گردیده اند. این امر مبین این است که همواره مهندسین خلاق با توجه به خواص خارق العاده فولادهای ما می توانند عملکرد محصولات خود را بهبود بخشند. طیف گسترده محصولات و کاربردهای متنوع نشان دهنده این است که این جایزه نقش مهمی را در ارتقای کیفیت صنایع ایفا مینماید.

گرچه کابردهای ارائه شده برای شرکت در این مسابقه از بخش های متعددی از صنایع و معادن و ... دریافت شده است، بیشترین شمار متقاضیان حضور در این رقابت را صاحبان صنایع حمل و نقل سنگین تشکیل داده اند. از آن میان چهار شرکت کننده به دلیل نوآوری و خلاقیتی که در بکارگیری از ظرفیت ها و توانایی های فولاد بسیار مستحکم داشته اند، به عنوان فینالیست، نامزد دریافت جایزه شده اند. اسامی آنها به شرح زیر است:

1. شرکت FACIL SYSTEM، سازنده تیغه های برش نیشکر در برزیل. تیغه های خردکن جدید که توسط این شرکت طراحی شده اند، به عنوان پیش نیاز برای نگهداری تیغه، به شکل مارپیچ بر روی محورها نصب می شوند. این روش از یکسو صرفه جویی در مصرف انرژی و از سوی دیگر افزایش عمر مفید تیغه ها را ممکن می سازد. شرکت مذکور در 1986 در ناحیه سائو پائولو تاسیس گردیده است و محصولاتش نه تنها در برزیل بلکه به سایر کشورهای آمریکای جنوبی و هندوستان نیز صادر می شود.

2. شرکت Milotek Pty Ltd، تجهیزات حمل و نقل ریلی، آفریقای جنوبی. Milotek نوع جدیدی از سیستم حمل و نقل ریلی را برای حمل و نقل سنگین طراحی نموده است. سیستم ریلی جدید Futran کاملا سازگار با محیط زیست می باشد. این سیتم ریلی معلق از نظر اقتصادی بسیار با صرفه تر از سیستم های ریلی سنتی، کامیون، تسمه نقاله و حتی سیتم های حمل معادن زیرزمینی می باشد.

3. شرکت Ponsse Plc, forest harvester, Finland که در سال 1970 در شهر Vierema در فنلاند تاسیس شده. نسل تازه ای از ماشین آلات دروگر را با نام Ponsse Scorpion بطور سیستماتیک طراحی و رونمایی نموده است. در بسیاری از قسمت های این وسیله مانند شاسی، بوم جرثقیل و تیغه برش آن از فولادهای فوق مستحکم استفاده شده است. Ponsse به ویژه موضوع آسایش، امنیت و سهولت انجام کار توسط کاربر را مورد توجه قرار داده است.

4. شرکت Terex Cranes آلمان. برای تقویت قابل ملاحظه ظرفیت باربری در جرثقیل مدل CC 8800-1 با طراحی و ساخت یک کیت ابتکاری به نام "تقویت بوم" از فولاد بسیار مستحکم بهره برده است. کیت تقویت بوم، به قسمت زیرین بوم اصلی متصل می شود و می تواند بر طول بوم (دسترسی دورتر) نیز بیافزاید. فولاد بسیار مستحکم در تقاطع های سازه بوم جرثقیل به کار رفته است.

 

منتظر بخش دوم باشید.

 

 

شما نمی توانید به این مطلب نظر ارسال کنید!

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربریتان شوید.

ورود کاربران        ایجاد حساب کاربری